Apzinātība

Cigun nodarbības un izglītības semināri

Cigun semināri centrā MIERVIDI notiek jau no 2009. gada.

Pasniedzēji

Vita Riekstiņa
Vita ir meistara Sjui Mintana tiešā skolniece. 2009. gada augustā izieta padziļināta Cigun apmācība Ķīnā, Šaoliņā, meistara Sjui Mintana vadībā. Ar Džuņ Juaņ Cigun nodarbojas kopš 2006.gada janvāra. Vitas pirmais Cigun skolotājs ir Aleksandrs Busse, pie kura apgūtas trīs Cigun pakāpes. Ceturtā pakāpe izieta pie meistara Sjui Mintana. Kā Džun Juaņ Cigun sastāvdaļu meistara Sjui Mintana vadībā Vita ir apguvusi enerģijas un informācijas Domu tēlu medicīnas apmācības 1.pakāpi. Apgūtas arī Reiki 1. un 2. pakāpe.Jānis Rozenvalds
Džun Juaņ cigun pirmās pakāpes instruktors.
Ar Džun Juaņ cigun nodarbojas kopš 2014. gada janvāra. Izgājis visas četras šīs skolas pakāpes skolas dibinātāja, Meistara Sjui Mintana vadībā.
2018. gada rudenī ieguvis Džun Juaņ cigun instruktora sertifikātu.
Kopš 2007. gada arī improvizācijas teātra aktieris. Izmantojot
improvizācijas teātra pamatus šobrīd pasniedz atbrīvošanos publikas
priekšā, kā nebaidīties no kļūdīšanās un kā izmantot improvizāciju
valodas pasniegšanas apguvē.


Jēdziens „ Cigun ” ķīniešu valodā tiek aprakstīts ar diviem hieroglifiem „Ci” un ”Gun”. „Ci” nozīmē iekšējā enerģija, bet ”Gun” – darbs, tātad Cigun tiešā nozīmē ir darbs ar iekšējo enerģiju.

Šo dzīvības enerģiju hinduisti dēvē par prānu, ķīnieši par ci, bet japāņi par ki. Iekšējai enerģijai ir milzīga nozīme: atjaunojot dzīvības enerģiju, cilvēks kļūst vesels un spēcīgs, jo tieši enerģijas trūkums ir slimību cēlonis. Papildinot un pilnveidojot šo iekšējo enerģiju, cigun praktizētājs spēj ne tikai nostiprināt veselību, bet arī palēnināt novecošanās procesu, pagarināt dzīvi, attīstīt radošās spējas, nostiprināt garu un dziļāk izzināt pasauli. Ar Cigun cilvēks kļūst mierīgs, jo iemācās pārvarēt traucējušās domas un emocijas. Nodarbībās mēs apgūsim vienkāršus paņēmienus, kas ļauj uzņemt dzīvības enerģiju no apkārtējās vides, to līdzsvarot un pilnveidot.

Džun Juaņ Cigun sistēma pieder pie Cigun augstākajiem līmeņiem. Tā neprasa kļūt par ķīnieti, bet gan padara mūsu pasaules redzējumu pilnīgāku, tā nav saistīta ne ar kādu reliģiju, tai nav nekādu ideoloģisku mērķu. Cilvēks Cigun mācībā tiek aplūkots kā vienota Visuma daļa, kas ir ar to nesaraujami saistīta un darbojas kopā ar dabu, ar Debesu un Zemes spēkiem. Bet tā taču ir kādreiz bijis arī pie mums, Latvijā, tikai mēs to esam piemirsuši.

Bet to, kā tieši ciguns strādā vislabāk var saprast darot un pavērojot rezultātus pašam, jo prakses mērķis ir saistīts ar paša pieredzi - kā cilvēks pieredz savu ikdienu.
Džun Juaņ cigun sistēmā ir ļoti būtiski, lai pats praktizētājs izprot ko dara, tādēļ lai apgūtu praksi viss sākas no pirmās pakāpes semināra, kurā ne tikai apgūstam pašus vingrinājumus, bet saprotam no kuriens šīs zināšanas nāk, uz kādiem konceptiem prakse balstās, ko praktiski pielietojamu varam iegūt no senajiem ķīniešu domātājiem, tradicionālās ķīniešu medicīnas un citiem principiem. Prakse sastāv no meditācijām un vienkāršiem fiziskiem vingrinājumiem, kurus var izpildīt jebkurš. Nekāds īpašs tērps praksei nav nepieciešams.

Džun Juaņ Cigun izglītības 1. pakāpes seminārā uzzināsiet par U-Sin piecu pimelementu sistēmu, kas izskaidro arī dažādu emociju ietekmi uz mūsu iekšējiem orgāniem. Jūs apgūsiet vienkāršākos savas enerģijas sabalansēšanas un savas pašsajūtas uzlabošanas paņēmienus. Seminārs ir veidots tā, lai jūs varētu apgūt, gan Cigun pamatus, gan nostiprināt praksi.

Nodarbības notiek katru pirmdienu.
Par aktuālajiem Cigun pirmās pakāpes seminātiem Jūs varat uzzināt sadaļā KURSI.

Izmēģini bez maksas


Centra pakalpojumi

Psihologs un psihoterapeitsDeju un kustību terapijaVizuāli plastiskā mākslas terapijaPrivātuma politika un datu apstrāde

Par mobilo lietotni

Projekta izveidošanaLietošanas noteikumiLietotnes privātuma politika un datu apstrāde

Labdarības projekti

Atbalsts skolām

Kontakti

KontaktiPar mumsTelpu noma