Deju un kustību terapija (DKT) ir mākslas terapijas veids, kas izmanto deju un kustību, lai uzlabotu Jūsu fizisko, emocionālo, kognitīvo (uztvere, atmiņa, domāšana u.c.) un sociālo veselību.
Nav nepieciešama iepriekšēja pieredze dejā, lai varētu piedalīties deju un kustību terapijā.
Tādēļ, ka mūsu ķermenis un psihe ir savstarpēji mijiedarbīga sistēma, izmaiņas ķermenī un kustībās rada izmaiņas Jūsu emocionālajā stāvoklī. Deju un kustību terapijas procesā tiek radīta vide, kurā ir iespējams radoši izpaust savas domas, jūtas un sajūtas un tādējādi panākt izmaiņas kustību stilā, nonākt pie izmaiņām emocionālajā stāvoklī un domāšanas veidā. Dejā cilvēka fiziskie, emocionālie, intelektuālie un garīgie procesi savienojas vienā veselumā, kur pats cilvēka ķermenis bez starpniekiem ir gan instruments, gan radītājs.
Deju un kustību terapijas sesiju veido saruna ar terapeitu, radoša kustību aktivitāte, kurā tiek izmantota gan mūzika, gan palīgmateriāli (audumi, bumbas, lakati u.c.) un Jūsu pārdomas par radošajā procesā pieredzēto.
Šo terapiju var ieteikt, ja:
Jums ir iespēja izvēlēties individuālu, grupas deju un kustību terapiju vai deju un kustību terapijas semināru.
Individuālais deju un kustību terapijas process
tiek veidots atbilstoši Jūsu vajadzībām un problēmas/grūtību raksturam. Tiek noslēgta vienošanās ar deju un kustību terapeitu un noteikti sadarbības mērķi.
Terapija notiek drošā, labvēlīgā atmosfērā terapeita vadībā. Sesiju veido saruna un sabalansēta kustību aktivitāte, kas ļauj radoši izpaust domas, sajūtas un emocijas. Procesā tiek izmantota mūzika, ritms un dažādi palīgmateriāli (audumi, bumbas, lakati u.c.). Sesija noslēdzas ar sarunu, kurā tiek apkopota iegūtā pieredze.
Deju un kustību terapija Jums palīdzēs:
Individuālas sesijas garums pieaugušajiem - 60 min.
Indrai ir vairāk kā 15 gadus ilga klīniskā darba pieredze, strādājot kā psiholoģei un psihoterapeitei ar bērniem, pusaudžiem, pieaugušajiem psihiskās veselības aprūpes institūcijās un privātpraksē.
Indra pēc pamata izglītības ir klīniskā psiholoģe. Tālākizglītība psihoterapijā ir bijusi saistīta ar Francijas psihoorganiskās analīzes skolu, Zviedrijas Moreno psihodrāmas institūtu un Amerikas Veselības alianses vadītu izglītības programmu vardarbības pret bērnu jautājumos. Daudzās izglītības programmas ir bijis ceļš pretim deju un kustību terapeita kvalifikācijai, ko Indra izjūt kā savu īsteno profesionālo identitāti.
Visas savas profesionālās darbības laikā Indra ir bijusi iesaistīta jauno speciālistu izglītošanā, mācot topošos psihologus un mākslas terapeitus RSU un LU.
1998.gadā sastopoties ar Vipassanas jeb atklāsmes meditācijas pieredzi, meditācija un apzinātības prakse ir kļuvusi par personīgās un arī profesionālas izaugsmes neatņemamu sastāvdaļu.
Maksa par vienu sesiju: 60-67 eiro
Pieteikšanās pa tālruni: 29577764
Miervidi vēsture
No 2013. gada līdz 2020. gadam pasniedzām apzinātības prakses kursus pārsvarā klātienē centrā Miervidi, ka arī citos uzņēmumos un organizācijās Latvijā. Taču kopš 2020.gada esam izveidojuši vairāk kā 20 apzinātības prakses seminārus, ko pasniedzam tiessaistē.
Miervidi vēsture
Astoņu nedēļu apzinātības prakses kurss ir zinātniskos pētījumos pārbaudīta metode fiziskās, garīgās veselības un līdzsvara atjaunošanai.