Apzinātība

Apzinātības prakse iekšējam līdzsvaram

Šobrīd doto programmu Jūs varat apgūt mūsu jaunajos kursos.
 
Par aktuālajiem izziņotajiem kursiem klātienē, tiešsaistē vai audiokursiem mobilajā lietotnē Jūs varat uzzināt sadaļā KURSI.

Kursa “Apzinātības prakse iekšējam līdzsvaram” programma

1. nodarbība “Apzināta līdzjūtība pret sevi

Lai ieviestu pārmaiņas dzīvē mums ir svarīgi sevi atzīt. Noderīgi ir veltīt laiku, lai ieraudzītu savas stiprās puses, jo kad maināmies ir svarīgi izveidot drošu vietu, kurā atgriezties un atjaunot spēkus. Kur meklēt personiskos resursus, kur tos atrast un kā uzturēt, tā būs daļa no šīs nodarbības.

Ko ietver labas rūpes par sevi? Vai sevi uzmundrināt, vai pažēlot, vai "saņemt sevi rokās"? Ir zinātniski pierādīts, ka labvēlība pret sevi palielina labizjūtu ļoti daudzās dzīves jomās. Jaunas meditācijas tehnikas palīdzēs mums rast pamatu iekšējam pārmaiņu procesam.

2. nodarbība “Emociju pārstrāde”

Šajā nodarbībā stāstīsim par to, kā varam izmantot savu domāšanu stresa stituāciju proaktīvai pārvarēšanai. Galvenais uzsvars būs uz darbu ar emocijām, to iepazīšanu, atzīšanu un pārstrādi. Kas ir emocijas? Kā tās atšķiras no jūtām? Kā sadzīvot ar emocijām? Kad tām ļauties un, kad tieši pretēji - būtu labāk ieturēt pauzi. Iekļausim apzinātības meditācijas tehnikas emociju pārstrādei, ko izmantot ikdienā.

3. nodarbība “Apzinātība darba vietā”

Apzinātība palīdz darbā sabalansēt enerģiju un “neizdegt”, tā palīdz skaidrāk un efektīvāk darboties. Apzināta darba diena sākas ar pamošanos un noslēdzas ar gulētiešanu, tāpēc piedāvāsim idejas, kā apzināti pavadīt darba dienu no rīta līdz vakaram. Apzinātība tiek plaši praktizēta daudzos vadošajos uzņēmumos pasaulē, mēs dalīsimies ar savu Latvijas uzņēmumos gūto pieredzi.

4. nodarbība “Būt draugos ar bailēm, raizēm un trauksmi”

Nemierīgam raksturam ir arī savas stiprās puses. Izvairīšanās no riska un sāpēm ir tik dabiska ikvienam no mums. Kopīgi pētīsim, kā rodas un attīstās dažādi ar trauksmi un izvairīšanos saistīti traucējumi? Risinājuma vietā jau atkal būs jaunas meditācijas tehnikas trauksmes pārvarēšanai.

5. nodarbība  “Uzmanība, empātija un apzinātas attiecības”

Uzmanība, empātija, pieņemšana, atvērtība jaunai pieredzei un redzējumam ir būtiskas kvalitātes, lai izkoptu un uzturētu labas attiecības ar apkārtējiem. Dalailama saka, ka, lai viņš spētu pievērsties apkārtējiem ar pilnu uzmanību, tas viņam prasa aptuveni 4 stundas meditācijas dienā. Tomēr mēs varam panākt būtiskus uzlabojumus pat ar nelielu laiku, ko veltām praksei. Piedāvāsim jums apgūt apzinātas klausīšanās un sarunu tehnikas, ko šobrīd izmanto psihologi visā pasaulē, lai izlabotu savas komunikāciju prasmes.

6. nodarbība ”Ieraudzīt skumjas un depresiju jaunā gaismā”

Depresija ietver sevī organisma izslēgšanu, nejušanu. Noslēgties, lai nejustu sāpes. Depresija ir emocionālās pieredzes apklusināšana. Apzinātības prakse aicina ļauties pieredzei. Apzinātībā balstītā kongnitīvās terapijas pieeja šobrīd pasaulē plaši tiek izmantota nomāktības un depresijas ārstēšanai. Mēģināsim kopīgi paraudzīties uz dažādiem mehānismiem, kā veidojas nomāktība un izpētīsim veidus, kā atgūt iekšēju dzīvīgumu, ja nomāktība jūs ir pārņēmusi. Un, protams, meditēsim.

7. nodarbība “Pārvarēt traucējošus paradumus, atkarības”

Visiem no mums ir traucējoši paradumi, ko mēs vēlētos mainīt. Daži no tiem ir salīdzinoši nekaitīgi, kā pārēšanās laiku pa laikam, pārāk bieža viedtālruņa aplūkošana vai iekrišana prokrastinēšanā darba dienas vidū. Bet var būt pietiekoši postoši atkarības paradumi, kā piemēram alkoholisms un dažādu citu vielu atkarība, seksuāla un azartspēļu atkarība. Mācīsimies vairāk par atkarībām un to, kā apzinātības prakse var palīdzēt tās kontrolēt.

8. nodarbība “Apzinātība un zinātne par laimi”

Laimes pētnieki apgalvo, ka laime ir prasme, ko mēs varam iemācīties, apgūt un attīstīt. Apzinātības praksei ir būtiska loma laimes izjūtas iepazīšanā un attīstīšanā.

Kopīgi izpētīsim dažās pieejas laimes izpētei, praktiski dabosimies un mācīsimies iegūtās atziņas ieviest savā ikdienā.

9. nodarbība “Kas es esmu?”

Kā apzinātības prakse var mainīt sajūtu par to, kas mēs esam? Kā mēs varam padziļināt izpratni par “es”, “man” un “mans”? Labāka izpratne par "Es" apvienojumā ar apzinātības praksi ir ceļš, kas mūs aizved pretī lielākai laimei, piepildījumam un labsajūtai.

Ielūkosimies gan rietumu zinātnes perspektīvās, gan to, kā šos jautājumus uzlūko garīgās tradīcijas.

Kopā dalīsimies ar kursā piedzīvoto un raudzīsimies, kā varam apzinātības paradumus saglabāt arī pēc šī kursa noslēguma.

Kursa vadītāji

Indra Majore-Dūšele, Mg.Psych, Mg.Ves.Apr. un Sandis K. Dūšelis, Mg.Psych. ir pieredzējuši psihologi-psihoterapeiti un meditētāji ar vairāk kā 20 gadu pieredzi klīniskajā darbā un apzinātības praksē.


Izmēģini bez maksas


Centra pakalpojumi

Psihologs un psihoterapeitsDeju un kustību terapijaVizuāli plastiskā mākslas terapijaPrivātuma politika un datu apstrāde

Par mobilo lietotni

Projekta izveidošanaLietošanas noteikumiLietotnes privātuma politika un datu apstrāde

Labdarības projekti

Atbalsts skolām

Kontakti

KontaktiPar mumsTelpu noma