Ja vēlies iepazīties ar mūsu darbu, tad noskaties bezmaksas vebinārus, ko novadījām Latvijas uzņēmējiem. https://miervidi.lv/organizacijam/bezmaksas_vebinari_uznemumiem/
***
Šajā kursā iekļauta apzinātības prakses metodoloģija ar zinātniski pierādītu efektivitāti t.sk.: personības psiholoģija, meditācijas, relaksācijas vingrinājumi, praktiski sevis izpētes uzdevumi, kā mūsu atbalsts jaunu un veselīgu paradumu ieviešanai.
Labvēlība, sirsnība, dāsnums, laipnība, pateicība ir tikai dažas no kvalitātēm, kuras mums liek justies ļoti labi, mierpilni, gaiši un piedzīvot laimes mirkļus.
Gan psiholoģijā, gan dažādās garīgajās tradīcijās mēs varam dzirdēt domas līdzīgas šai: “Tikai tas, kurš ir iemācījies pieņemt un mīlēt sevi, spēj patiesi pieņemt un mīlēt citus.” Un ko Jūs domājat par šo ideju?
Mēs domājam, ka tas varētu būt ļoti tuvu patiesībai. Bieži novērojam savā darbā ar klientiem, ka psihoģiskas ciešanas veidojas no dažādiem iekšējiem konfliktiem, kad nespējam sevi pieņemt tādus, kādi esam. Reizēm ārēji ļoti veiksmīgi cilvēki cieš no pārlieku stingrām prasībām, ko paši sev izvirza.
Mūsu pieaugšana un socializācija nav iedomājama bez ārējām un iekšējām prasībām par to, kā mums ir jādzīvo, kā mums ir jāizskatās un tml. No otras puses pārlieku spēcīgas prasbas pret sevi un apkārtējiem rada iekšēju un ārēju spriedzi. Ir cilvēki, kas sasniedz iecerēto un vēl aizvien jūtas nelaimīgi un otrā galējībā ieslīgst cilvēki, kuru ideāli un augstās prasības pret sevi un apkārtējiem nemaz neļauj uzsākt doties iecerētajā virzienā. Viņi jūtas pazaudējuši drosmi. Tomēr lielākā daļa no mums dzīvo kaukur pa vidu, kad kļūdas nomaina uzvaras un otrādi. Un pat, ja dienas laikā esam paveikuši vairākas labas lietas, bet pieļāvuši vienu kļūdu, tad paliek atklāts jautājums – par ko mēs domāsim vakarā pirms iemigšanas? Par tām labajām lietām vai par to kļūdu?
Tātad pirms pievēršamies savām attiecībām ar citiem ir vērts paraudzīties uz to, kā mēs ar sevi sarunājamies, kāda ir mūsu attieksme pašiem pret sevi?
Bieži mūsu kursu dalībnieki apliecina, ka pret citiem izturās jaukāk nekā pret sevi. Ja kāds paziņa pieļauj kļūdu, tad atrodas mierinājuma vārdi, bet, ja kļūdu nākas pieļaut pašam, tad jāvēršas pret sevi ar stingrību.
Par to arī būs šis kurss. Mēs mācīsimies ar apzinātības prakses palīdzību veidot labākas attiecības paši ar sevi un uzlabosim savu pašsajūtu.
Bet vai apzinātība mums var palīdzēt šajā ziņā? Zinātniskās publikācijas, pētījumi apgalvo, ka var. Labvēlības pret sevi pētnieki mēdz teikt, ka viņiem reizēm pat nav interesanti pētīt šo jomu, jo visur, kur iekļaujam labvēlību mēs sākam piedzīvot lielāku labsajūtu.
Pētījumos tiek secināts, ka labvēlība pret sevi:
• Samazina nemieru un trauksmi
• Samazinās nomāktības un depresijas epizodes
• Samazinās bažīgas domas, paškritika, domu apspiešana un perfekcionisms
• Uzlabojās dzīves kvalitāte, pieaug laimes izjūta
• Pieaug optimisms, viedums, zinātkāre, personīgā iniciatīva, emocionālā inteliģence un iesaistīšanās sociālās attiecībās
Atsauces: Heffernan, Griffin, McNulty, & Fitzpatrick, 2010; Hollis-Walker & Colosimo, 2011; Neff, Rude, & Kirkpatrick, 2007. Van Dam, Scheppard, Forsyth, & Earleywine, 2011.
Viena no četrām kursa nodarbībām tiks veltīta apzinātām attiecībām ar citiem. Mēs pastāstīsim par apzinātu attiecību veidošanas pamatprincipiem un mācīsim Jums apzinātas klausīšanas un sarunas tehnikas, lai Jūs varētu uzlabot savu komunikācijas stilu. Neatkarīgi no tā vai Jūs esat vairāk ekstraverti vai intraverti, tas jums palīdzēs, jo apzināta komunikācija pirmkārt ir par par uzmanīgu klausīšanos. Vairāk lasiet nodarbības aprakstā.
Sevis vērtēšana ir dabiska un tā attīstās pieaugot. Sevis vērtēšana ir daļa no mūsu socilizācijas procesa. Dažreiz mēdzam būt pārāk paškritiski un paši to nemanām. Apzinātības prakse un personības psiholoģija palīdz izprast šos psihes darbības procesus. Apzinātības metodoloģijā ietvertās labvēlības prakses palīdz izkopt iejūtību pret sevi un apkārtējiem. Tas ir pakāpenisks process, kas pamazām sniedz paliekošu pamatu jūsu psiholoģiskajai pabklājībai.
Praktiski: Mācīsimies labvēlības meditācijas tehniku. Praktiski uzdevumi lavēlības un pateicības izkopšanai.
Lai ieviestu pārmaiņas dzīvē mums ir svarīgi sevi atzīt. Sava ķermeņa un ar to saistīto diskomfortu pieņemšana var palīdzēt mūsu veselībai.
Kā uzsākt pārmaiņu ceļu? Noderīgi ir veltīt laiku, lai ieraudzītu savas stiprās puses, jo kad maināmies ir svarīgi izveidot drošu vietu, kurā atgriezties un atjaunot spēkus. Kur meklēt personiskos resursus, kur tos atrast un kā uzturēt, tā būs daļa no šīs nodarbības.
Ko ietver labas rūpes par sevi? Vai sevi uzmundrināt, vai pažēlot, vai "saņemt sevi rokās"? Ir zinātniski pierādīts, ka labvēlība pret sevi palielina labizjūtu ļoti daudzās dzīves jomās. Tomēr ceļš uz sevis līdzjūtību pret nav viegls, jo reizēm šķiet, ka tas ir samākslots, reizēm mūs šķebina tāda sevis auklēšana un reizēm izjūtam nožēlu un nomāktību par to, ka tik ilgi neesam bijuši samīļoti. Rūpes par sevi mēdz izaukt pretreakciju un mēs kopīgi izpētīsim kā to pārvarēt?
Praktiski: Piedāvāsim jaunas meditācijas tehnikas un vingrinājumus, kas palīdzēs vairot līdzjūtību pret sevi un vairot personiskos resursus.
Labiem cilvēkiem ir raksturīgi rūpēties par citiem, bet reizēm gadās pazaudēt sevi. Izdegšana no līdzjūtības var piemeklēt katru no mums, tāpēc ir svarīgi izpētīt kā tas notiek un kādas prasmīgas rīcības stratēģijas vara izvēlēties?
Pat, ja izturamies pret sevi draudzīgi, var nākties sastapties ar tādām emocijām, kā kauns, dusmas vai situācijām, kad vēlamies kādam piedot, bet nespējam.
Šajā nodarbībā dosimies vēl dziļāk sevis izpētē, lai mācītos jaunas apzinātības tehnikas ar kuru palīdzību varam izveidot dziļāku un stabilāku iekšējo komfortu un labsajūtu.
Uzmanība, empātija, pieņemšana, atvērtība jaunai pieredzei un redzējumam ir būtiskas kvalitātes, lai izkoptu un uzturētu labas attiecības ar apkārtējiem. Dalailama saka, ka, lai viņš spētu pievērsties apkārtējiem ar pilnu uzmanību, tas viņam prasa aptuveni 4 stundas meditācijas dienā. Tomēr mēs varam panākt būtiskus uzlabojumus pat ar salīdzinoši nelielu laiku, ko veltām praksei. Ir jāsaprot apzinātas komunikācijas principi un tie jāizmēģina savā ikdienā. Apzināta komunikācija būtiski uzlabo attiecības ģimenē, darbā un citur sabiedrībā.
Praktiski: Piedāvāsim jums apgūt apzinātas klausīšanās un sarunu tehnikas, ko šobrīd izmanto psihologi visā pasaulē, lai izlabotu savas komunikāciju prasmes.
Indra Majore-Dūšele (MG.PSYCH., MG.SC.SAL, Supervizore). Psiholoģe, deju un kustību terapeite, RSU pasniedzēja, supervizore un apzinātības trenere. Praktizē apzinātības meditāciju no 1998.gada, un pakāpeniski apzinātības prakses principus un tehnikas integrējusi profesionālajā darbībā - darbā ar klientiem psihologa un psihoterapeita praksē, supervizējot profesionāļus, izglītojot studentus LU un šobrīd RSU.
Sandis K. Dūšelis (MG.PSYCH.) Psihologs ar izglītību ģimenes psihoterapijā, uzņēmējs un apzinātības treneris. Ar apzinātības praksi un citām pieejām stresa mazināšanai nodarbojas kopš 2001. gada. Kopš 2013. gada kopā ar Indru un citiem kolēģiem ir novadījis apzinātības kursus un treniņprogrammas vairāk nekā 1500 stundu apjomā, gan centrā Miervidi, gan arī citos uzņēmumos un organizācijās Latvijā. Šobrīd vada mobilās lietotnes MIERVIDI attīstības projektu.
Mēs aicinām jūs pievienoties šim kursam, ja jums ir motivācija, bet nepieciešams atbalsts un palīdzība, lai rastu līdzsvaru savā dzīvē – mainītu savus domāšanas, emocionālās reaģēšanas, darba, atpūtas un stresa pārvarēšanas paradumus, vai arī jūs vēlaties, lai meditācijas prakse, cieņpilnas rūpes par sevi un apzinātība kļūtu par jūsu ikdienas neatņemamu sastāvdaļu.
Mēs aicinām jūs pievienoties šim kursam, ja jums ir motivācija, bet nepieciešams atbalsts un palīdzība, lai rastu līdzsvaru savā dzīvē – mainītu savus domāšanas, emocionālās reaģēšanas, darba, atpūtas un stresa pārvarēšanas paradumus, vai arī jūs vēlaties, lai meditācijas prakse, cieņpilnas rūpes par sevi un apzinātība kļūtu par jūsu ikdienas neatņemamu sastāvdaļu.
Mūsu kursu dalībnieki bieži atzīst, ka viņi ir ieguvuši:
Vairāk enerģijas un entuziasma
Labākas iemaņas relaksēties un atpūsties
Spēju labāk pārvaldīt savas emocijas
Ir palielinājusies pašapziņa
Ir labākas spējas tikt gala ar stresa situācijām
Labākas koncentrēšanās spējas
Labāka empātija pret sevi un apkārtējiem
Prasmi vieglāk pieņemt nomaktību un sliktu garastāvokli
Spēju labāk organizēt savu darba dienu
Spēju izmanīgāk klausīties sarunu biedrā
Ir mazinājusies paškritika
Labāk pārvalda sevi saspringtās saskarsmes situācijās
Spēju nesteidzīgi izbaudīt dzīvi
Kā uzrāda virkne zinātnisko pētījumu*, tad ir nepieciešamas vismaz 8 nedēļas nepārtrauktas dalības līdzīgos kursos, lai radītu izmaiņas jūsu nervu sistēmas darbībā, lai piedzīvotu tos labumus, ko Jums var sniegt apzinātības prakse, tāpēc iesakām apmeklēt vismaz divus no četriem apzinātības programmas kursiem.
Apzinātības prakse ir meditācijas principos balstīta metode, kas attīsta prasmes būt klātesošam tagadnes brīdī ar atvērtību un pieņemošu attieksmi.
Apzinātības prakses kurss ir zinātniskos pētījumos pārbaudīta metode* fiziskās, garīgās veselības un līdzsvara atjaunošanai. Tas ietver apzinātības meditācijas, psiholoģijas teoriju un pašregulācijas prasmju apguvi – vingrinājumus skaidrākam prātam un dzīvākam ķermenim. Kurss ir izveidots, lai palīdzētu jums apgūt prasmes tikt galā ar grūtām fiziskām sajūtām (piemēram, sāpēm), emocionālās spriedzes situācijām un garastāvokļa svārstībām, mainīt lietu uztveri, kā arī kultivēt tādus prāta stāvokļus kā prieku, līdzjūtību un pateicību. Prakse var palielināt jūsu pašapziņu un spēku tikt galā ar dažādiem dzīves izaicinājumiem.
*Atsauces: Hōlzel et al, 2011; Tang,2007; Davidson, 2003; Valsh un Shapiro, 2006; Michaela C. Pascoe, David R. Thompson, Zoe M. Jenkins, Chantal F. Ski, 2017; Lazarus et al, 2008; Carter et al, 2005; Tang et al, 2007; Luc, Brefchinsky et al, 2008; Lucarus et al, 2005; Davidson, 2004.
Kā tas praktiski notiks?
Kursā ir 40% teorijas un 60% prakses. Kurss ir veidots tā, lai jūs varētu apgūt apzinātības meditācijas un piedāvāto tematu psiholoģiskos pamatus, ka arī uzsākt regulāru praksi mājās. Katrā nodarbībā jūs apgūsiet vismaz vienu jaunu meditācijas tehniku. Grupas konsultāciju sadaļā būs mūsu vadīta saruna ar katru dalībnieku. Saruna būs brīvprātīga un jums nebūs obligāti jārunā.
Paplašinātās programma
Ietver konsultācijas tiešsaistē un personisku atbalstu katram dalībniekam. Grupas konsultāciju laikā mēs aprunāsimies ar katru dalībnieku par praksi mājās un sniegsim atbalstu un ieteikumus. Grupas konsultācijas notiks pēc katras lekcijas no 20:30 līdz aptuveni 21:15.
Nodarbību kavēšana:
Ja Jūs netiekat uz kādu nodarbību, tad lekciju būs iespējams noklausīties konkrētas nodarbības lekcijas audio ierakstu mūsu mājās lapā. Ja esat pieteicies uz pilnu programmu un netiekat uz kādu konsultācijas daļu, tad Jums būs iespēja saņemt 10-15 minūšu attālinātu konsultāciju citā dienā vai atbildi uz jūsu jautājumiem epastā.
Jums ir vairākas dalības iespējas:
Lekciju programma ietver 6 stundas lekcijas tiešsaistē plus mājas darbu materiālus.
Lekciju nodarbības ietver lekciju un mūsu atbildes uz jūsu jautājumiem pēc katras lekcijas. Pēc nodarbības būs izdales materiāli ar lekcijas kopsavilkumu.
Dāvanā tiks iekļauts mobilās lietotnes MIERVIDI 6 mēnešu abonements ar audio vingrinājumiem. Piesakoties uz vairākiem kursiem dāvanas nesummējas.
Iesakām izvēlēties lekciju programmu, ja Jums ir vajadzīgas zināšanas, jauna informācija un praktiski instrumenti, lai uzlabotu savas dzīves kvalitāti, bet Jums nav nepieciešamas mūsu konsultācijas, kā arī nav nepieciešams dalīties ar savu pieredzi un klausīties citu grupas dalībnieku pieredzē. Ja Jums nav vēlmes piedalīties pilnajā programmā, tad katrā ziņā esam padomājuši arī par to, lai Jums būtu iespēja uzdot jautājumus pēc katras lekcijas un saņemt mūsu ieteikumus, ja mācību procesa laikā radīsies neskaidrības.
Četru lekciju cena: 60 eiro
Paplašinātā kursa programma ietver 6 stundas lekcijas tiešsaistē un 2-3 stundas grupas konsultācijas.
Grupas konsultācijas notiks pēc katras lekcijas. Pēc nodarbības būs izdales materiāli ar lekcijas kopsavilkumu un vingrinājumu aprakstu studēšanai mājās.
Dāvanā tiks iekļauts mobilās lietotnes MIERVIDI 6 mēnešu abonements ar audio vingrinājumiem. Piesakoties uz vairākiem kursiem dāvanas nesummējas.
Grupas konsultācijas atkarībā no dalībnieku skaita notiks 40-60 minūtes pēc katras lekcijas. Dalībnieku skaits ir ierobežots.
Iesakām izvēlēties paplašināto programmu, lai Jūs varētu vislabāk parūpēties par sevi, iegūt jaunas zināšanas un prasmes, kā arī izmantot grupas darba sniegtās priekšrocības un mūsu konsultācijas. Konsultāciju jeb grupas darba laikā mēs katru dalībnieku izjautāsim par meditācijas praksi mājās un sniegsim atbalstu un ieteikumus tālākai izaugsmei. Iepriekšējo grupu dalībnieki bieži ir teikuši, ka tieši grupas darbs un iespēja dzirdēt citu dalībnieku pieredzi bija ļoti motivējoši, iedvesmojoši un iedrošinoši un tieši tas palīdzēja viņiem pašiem virzīties uz mērķi.
Paplašinātā kursa (4 lekcijas + 4 konsultācijas) cena: 88 eiro
Atsevišķas lekcijas. Šī izvēle ietver 90 minūšu lekciju plus mājas darbu materiālus.
Lekcijā jūs dzirdēsiet teoriju par konkrētu tematu, mācīsieties praktiskus vingrinājumus, kā jums būs iespēja pēc lekcijas uzdot jautājumus un saņemy atbildes. Pēc nodarbības būs izdales materiāli ar lekcijas kopsavilkumu un vingrinājumu aprakstu studēšanai mājās. Dāvanā tiks iekļauts mobilās lietotnes miervidi mēneša abonements audio vingrinājumiem.
Iesakām izvēlēties atsevišķas lekcijas, ja nevēlaties apmeklēt visu kursu kopumā. Jūs varat izvēlēties sev interesējošos tematus un tiem pieteikties. Ja pēc vienas vai divām nodarbībām izvēlēsieties piedalīties visā kursā, tad arī tāda iespēja pastāv. Katrā ziņā izmēģiniet un iegūstiet labāko, ko šis kurss Jums var sniegt.
Atsevišķas lekcijas cena: 25 eiro
Par mājas darbiem
Praktiski vingrinājumi mājās ietvers 10 – 20 minūtes Jūsu laika 6 reizes nedēļā. Šie vingrinājumi nav obligāti, bet ir ieteicami, ja Jūs vēlaties sasniegt pozitīvu rezultātu kursa laikā.
Pieteikuma anketa
Pasākumu norises laiki
14. oktobris, 19:00 21. oktobris, 19:00 28. oktobris, 19:00 04. novembris, 19:00
Kategorija
Tiešsaistē