Jēdziens „ Cigun ” ķīniešu valodā tiek aprakstīts ar diviem hieroglifiem „Ci” un ”Gun”. „Ci” nozīmē iekšējā enerģija, bet ”Gun” – darbs, tātad Cigun tiešā nozīmē ir darbs ar iekšējo enerģiju.
Šo dzīvības enerģiju hinduisti dēvē par prānu, ķīnieši par ci, bet japāņi par ki. Iekšējai enerģijai ir milzīga nozīme: atjaunojot dzīvības enerģiju, cilvēks kļūst vesels un spēcīgs, jo bieži vien tieši enerģijas trūkums ir slimību cēlonis. Papildinot un pilnveidojot šo iekšējo enerģiju, cigun praktizētājs spēj ne tikai nostiprināt veselību, bet arī palēnināt novecošanās procesu, pagarināt dzīvi, attīstīt radošās spējas, nostiprināt garu un dziļāk izzināt pasauli. Ar Cigun cilvēks kļūst mierīgs, jo iemācās pārvarēt traucējušās domas un emocijas. Nodarbībās mēs apgūsim vienkāršus paņēmienus, kas ļauj uzņemt dzīvības enerģiju no apkārtējās vides, to līdzsvarot un pilnveidot.
Džun Juaņ Cigun sistēma pieder pie Cigun augstākajiem līmeņiem. Tā neprasa kļūt par ķīnieti, bet gan padara mūsu pasaules redzējumu pilnīgāku, tā nav saistīta ne ar kādu reliģiju, tai nav nekādu ideoloģisku mērķu. Cilvēks Cigun mācībā tiek aplūkots kā vienota Visuma daļa, kas ir ar to nesaraujami saistīta un darbojas kopā ar dabu, ar Debesu un Zemes spēkiem. Bet tā taču ir kādreiz bijis arī pie mums, Latvijā, tikai mēs to esam piemirsuši.
Bet to, kā tieši ciguns strādā vislabāk var saprast darot un pavērojot rezultātus pašam, jo prakses mērķis ir saistīts ar paša pieredzi - kā cilvēks pieredz savu ikdienu.
Džun Juaņ cigun sistēmā ir ļoti būtiski, lai pats praktizētājs izprot ko dara, tādēļ lai apgūtu praksi viss sākas no pirmās pakāpes semināra, kurā ne tikai apgūstam pašus vingrinājumus, bet saprotam no kuriens šīs zināšanas nāk, uz kādiem konceptiem prakse balstās, ko praktiski pielietojamu varam iegūt no senajiem ķīniešu domātājiem, tradicionālās ķīniešu medicīnas un citiem principiem. Prakse sastāv no meditācijām un vienkāršiem fiziskiem vingrinājumiem, kurus var izpildīt jebkurš. Nekāds īpašs tērps praksei nav nepieciešams.
Džun Juaņ Cigun izglītības 1. pakāpes seminārā uzzināsiet cik sen un no kurienes cēlies cigun, iemācīsimies pamata konceptus uz kā ciguns balstās, ieskatīsimies tradicionālajā ķīniešu medicīnā, apgūsim Iņ/Jan konceptu, par enerģijas kanāliem un iemācīsimies vingrinājumus. Jūs apgūsiet vienkāršākos savas enerģijas sabalansēšanas un savas pašsajūtas uzlabošanas paņēmienus. Seminārs ir veidots tā, lai jūs varētu apgūt, gan Cigun pamatus, gan nostiprināt praksi.
Ko nozīmē "1. pakāpe?"
Šajā cigun skolā zināšanas un prakses ir sadalītas piecās pakāpēs, lai šo zināšanu apguve būtu vienkāršāka un drošāka. Pirmā pakāpe sāk ar to sfēru sakārtošanu, kas mums ir vissvarīgākās - fiziskais ķermenis, spēja atslābināties un prasme uzņemt un uzkrāt enerģiju. Kad ar šo esam pastrādājuši, tad nākošā ir otrā pakāpe, kurā mācāmies līdzsvarot savas emocijas, atvērt savu sirdi un mīlēt dzīvi tādu kāda tā ir. Trešajā pakāpē attīstam trešo enerģijas centru uzlabojot radošumu, intuīciju un īpašas maņas ar kurām papildus uzņemt informāciju no pasaules un izprast to pamatīgāk. Un tā, pakāpi pa pakāpei ar šīm zināšanām mēs varam iemācīties sakārtot sevi līdz saviem visdziļākajiem līmeņiem. Un viss tas, soli pa solim, uz laimīgāku, brīvāku un dzīvespriecīgāku dzīvi.
Viens 1.pakāpes seminārs aptver 2 brīvdienu tikšanās reizes un 3 pirmdienu vakara nodarbības, kuras notiek Miervidos pirmdienās plkst. 18.00-21.00.
Izglītības kursa cena:
140 eiro
Pasniedzēji:
Sertificēti Džun Juaņ cigun instruktori:
Jānis Rozenvalds un
Iveta Lūse
Džun Juaņ cigun pirmās pakāpes instruktori.
Ar Džun Juaņ cigun nodarbojas kopš 2014. gada janvāra. Izgājuši visas četras šīs skolas pakāpes skolas dibinātāja, Meistara Sjui Mintana vadībā.
Ja Jums ir papildus jautājumi par semināru, tad zvaniet.
Jānis Rozenvalds tālr.: 26321028
Epasts: cigun@janisrozenvalds.lv
Pasākumu norises laiki
11. janvāris, 10:00 12. janvāris, 10:00
Kategorija
Klātienē