Kurss “Apzinātība produktivitātei, darbam un dzīves sparam.”

Ja vēlies iepazīties ar mūsu darbu, tad noskaties bezmaksas vebinārus, ko novadījām Latvijas uzņēmējiem. https://miervidi.lv/organizacijam/bezmaksas_vebinari_uznemumiem/

***

Šajā kursā trenēsimies atgūt spēkus nepametot malā tos darbus, kas tēlaini sakot “ir uz mūsu šķīvja”, jo ne vienmēr mums ir iespējams paņemt pauzi. Mēs palīdzēsim Jums saprast, kad patiešām ir jāpaņem pauze un kad varam savu dzīvi sakārtot arī aktīvu darbu virpulī.

Varbūt tiecamies pretī lieliem mērķiem, bet varbūt vienkārši vēlamies nopelnīt naudu, lai brīvajā laikā varam ļauties hobijiem? Varbūt esam spiesti pielāgoties darba devēju prasībām, bet varbūt vēlamies piespiest sevi vispār kaut ko izdarīt? Savā ceļā, lai nodrošinātu sevi un savu ģimeni esam tik dažādi, taču lielākajā vairumā sastopamies ar pārstrādāšanās vai prokrastinēšanas slazdiem.
Kādreiz grūtības sagādā tādi apstākļi ar kuriem mēs nebijām rēķinājušies… pašu va tuvinieku slimošana, darba zaudējums vai pieaugošais darbu apjoms, izmaiņas darba tirgū vai politiskās neskaidrības. Esam spiesti atkal un atkal sastapties ar nepieciešamību palielināt savu izturību pat tādos brīžos, kad cerējām uz atpūtu.
Mūsu kursus apmeklē gan tādi darbinieki, kuri ar entuziasmu balansē starp 20 projektiem un tādi kurus nomāc gan darbs, gan darba kolēģi. Ir tādi, kuri vēl nesaprot, kāpēc strādā bez brīvdienām, bet nojauš, ka tas nevar būt ilgtermiņa risinājums. Ir uzņēmēji, kuriem viss šķietami padodās, tikai vakaros ir grūtības iemigt.
Ir bezdarbnieki un studenti, kas vēlas saprast, ko iesākt ar savu dzīvi? Kā prasmīgāk plānot savu ikdienu un kā atkārtoti neuzkāpt pārstrādāšanās grābekļa.
Ir kursu apmeklētāji, kuri nekādi netiek līdz strādāšanai, kuri sev pārmet slinkošanu jeb moderni sakot prokrastinēšanu. Tādi, kas pavada laiku sociālajos tīklos, meklē mierinājumu smēķējot un aizmiršanos pie vīna glāzes.
Visiem kopīga ir vēlēšanās kaut mazliet izmainīt ierastos paradumus, lai dzīve ritētu mazliet vieglāk, mazliet līdzsvarotāk un prasmīgāk.
Lai kāda būtu jūsu motivācija šī kursa nodarbības būs par darbu, atpūtu un to, kā varam vairot izturību dzīves pārmaiņu priekšā.

Pirmā nodarbība “Mazināt izsīkumu un atjaunot prieku”

Nogurums, pārstrādāšanās un tas, ka veicamie pienākumi škietami nebeidzas nereti mūs atrauj no tām svarīgajām aktivitātēm, kuras mums palīdz atjaunot spēkus un parūpēties par sevi. Viegla aizkaitināmība ir tikai viena no izdegšanas pazīmēm. Kā pārstrādāšanās ciklus ietekmē mūsu personības īpašības un kultūra, kurā mēs esam uzauguši? Nodarbībā mācīsimies, kā nepārstrādāties un kā atjaunot enerģiju?
Praktiski: Uzdevumi pašsajūtas un persioniskās enerģijas līmeņa izpētei. Praktiski ieteikumi darba un atpūtas ritma pārkārtošanai. Darba dienai piemērotas meditācijas prakses.

Otrā nodarbība “Apzināta darba diena. Būt produktīvam”

Apzināta darba diena sākas ar pamošanos un noslēdzas ar gulētiešanu, tāpēc piedāvāsim idejas, kā apzināti pavadīt darba dienu no rīta līdz vakaram. Natkarīgi no tā vai Jūs strādajat algotu darbu, esat pašnodarbinātais, students vai sportists – apzinātības prakse piedāvā principus, ko ieviest ikdienā, lai mēs paspētu līdzsvaroti sasniegt nospraustos mērķus. Apzinātība tiek plaši praktizēta daudzos vadošajos uzņēmumos pasaulē un arī uzņēmumos Latvijā. Mēs dalīsimies ar savu Latvijas uzņēmumos gūto pieredzi.
Praktiski: Mācīsimies vingrinājumus un apzinātības meditācijas, kas palīdz atjaunot darba sparu un pārvarēt ar darbu saistīto stresu.

Trešā nodarbība “Personiskā varēšana un spēja paskatīties grūtībām acīs”

Kā mēs izturamies pret tām mazajām vai lielajām grūtībām, kas mums atgādina par mūsu ievainojamību? Sastopoties ar grūtībām ir dabiska tendence no tām novērsties, taču šajā nodarbībā mēģināsim apzināti ieskatīties grūtībām acīs. Mācīsimies par psihiskajiem aizsardzības mehānismiem, kas mums neapzināti palīdz izvairīties no grūtībām, kā meklēsim risinājumus situācijās, kad “nervi uzdod” un izvairīties vairs nav iespējams.
Praktiski: Mācīsimies atvērtas uzmanības meditācijas tehnikas, kas mūs stiprina grūtību pārvarēšanā un palīdz audzēt mūsu izturību.

Ceturtā nodarbība “Dzīves spars. Kā atjaunot spēkus?”

Dzīves spars (resilience) - tā ir mūsu spēja ātri atgūties no grūtībām, spēja adaptēties situācijai.
Pat amerikāņu armijā trenē apzinātību uzskatot to par mentālo fitnesu, kas palīdz attīstīt dzīves sparu jeb pielāgoties mainīgiem apstākļiem, stresa situācijām un palīdz vieglāk tikt galā ar Post Traumatiskā Stresa simptomiem.
Daudz pasaulē tiek runāts par stresa epidēmiju. Dažādās aptaujās ap 80% aptaujāto atzīst, ka viņi darbā regulāri piedzīvo stresu un aptuveni 40% atzīst, ka darbs ir stresors nr.1. viņu dzīvē.
Lekcijā pievērsīsimies jautājumiem, kā uzturēt dzīves sparu, darba motivāciju un atjaunot spēkus. Dalīsimies ar metodēm, kas palīdz atjaunot dzīves spēku, ka arī izpētīsim vai mēs varam atjaunoties ar apzināta darba palīdzību?
Praktiski: Apzinātības vingrinājumi un citas metodes dzīves spara vairošanai.

Kursa vadītāji


Indra Majore-Dūšele (MG.PSYCH., MG.SC.SAL, Supervizore). Psiholoģe, deju un kustību terapeite, RSU pasniedzēja, supervizore un apzinātības trenere. Praktizē apzinātības meditāciju no 1998.gada, un pakāpeniski apzinātības prakses principus un tehnikas integrējusi profesionālajā darbībā - darbā ar klientiem psihologa un psihoterapeita praksē, supervizējot profesionāļus, izglītojot studentus LU un šobrīd RSU.
Sandis K. Dūšelis (MG.PSYCH.) Psihologs ar izglītību ģimenes psihoterapijā, uzņēmējs un apzinātības treneris. Ar apzinātības praksi un citām pieejām stresa mazināšanai nodarbojas kopš 2001. gada. Kopš 2013. gada kopā ar Indru un citiem kolēģiem ir novadījis apzinātības kursus un treniņprogrammas vairāk nekā 1500 stundu apjomā, gan centrā Miervidi, gan arī citos uzņēmumos un organizācijās Latvijā. Šobrīd vada mobilās lietotnes MIERVIDI attīstības projektu.

Mēs aicinām jūs pievienoties šim kursam, ja jums ir motivācija, bet nepieciešams atbalsts un palīdzība, lai rastu līdzsvaru savā dzīvē – mainītu savus domāšanas, emocionālās reaģēšanas, darba, atpūtas un stresa pārvarēšanas paradumus, vai arī jūs vēlaties, lai meditācijas prakse, cieņpilnas rūpes par sevi un apzinātība kļūtu par jūsu ikdienas neatņemamu sastāvdaļu.

Mūsu kursu dalībnieki bieži atzīst, ka viņi ir ieguvuši:

    Vairāk enerģijas un entuziasma
    Labākas iemaņas relaksēties un atpūsties
    Spēju labāk pārvaldīt savas emocijas
    Ir palielinājusies pašapziņa
    Ir labākas spējas tikt gala ar stresa situācijām
    Labākas koncentrēšanās spējas
    Labāka empātija pret sevi un apkārtējiem
    Prasmi vieglāk pieņemt nomaktību un sliktu garastāvokli
    Spēju labāk organizēt savu darba dienu
    Spēju izmanīgāk klausīties sarunu biedrā
    Ir mazinājusies paškritika
    Labāk pārvalda sevi saspringtās saskarsmes situācijās
    Spēju nesteidzīgi izbaudīt dzīvi

Kā uzrāda virkne zinātnisko pētījumu*, tad ir nepieciešamas vismaz 8 nedēļas nepārtrauktas dalības līdzīgos kursos, lai radītu izmaiņas jūsu nervu sistēmas darbībā, lai piedzīvotu tos labumus, ko Jums var sniegt apzinātības prakse, tāpēc iesakām apmeklēt vismaz divus no četriem apzinātības programmas kursiem.

Apzinātības prakse ir meditācijas principos balstīta metode, kas attīsta prasmes būt klātesošam tagadnes brīdī ar atvērtību un pieņemošu attieksmi.

Apzinātības prakses kurss ir zinātniskos pētījumos pārbaudīta metode* fiziskās, garīgās veselības un līdzsvara atjaunošanai. Tas ietver apzinātības meditācijas, psiholoģijas teoriju un pašregulācijas prasmju apguvi – vingrinājumus skaidrākam prātam un dzīvākam ķermenim. Kurss  ir izveidots, lai palīdzētu jums apgūt prasmes tikt galā ar grūtām fiziskām sajūtām (piemēram, sāpēm), emocionālās spriedzes situācijām un garastāvokļa svārstībām, mainīt lietu uztveri, kā arī kultivēt tādus prāta stāvokļus kā prieku, līdzjūtību un pateicību. Prakse var palielināt jūsu pašapziņu un spēku tikt galā ar dažādiem dzīves izaicinājumiem.

*Atsauces: Hōlzel et al, 2011; Tang,2007; Davidson, 2003; Valsh un Shapiro, 2006; Michaela C. Pascoe, David R. Thompson, Zoe M. Jenkins, Chantal F. Ski, 2017; Lazarus et al, 2008; Carter et al, 2005; Tang et al, 2007; Luc, Brefchinsky et al, 2008; Lucarus et al, 2005; Davidson, 2004.

Kā tas praktiski notiks?
Kursā ir 40% teorijas un 60% prakses. Kurss ir veidots tā, lai jūs varētu apgūt apzinātības meditācijas un piedāvāto tematu psiholoģiskos pamatus, ka arī uzsākt regulāru praksi mājās. Katrā nodarbībā jūs apgūsiet vismaz vienu jaunu meditācijas tehniku. Grupas konsultāciju sadaļā būs mūsu vadīta saruna ar katru dalībnieku. Saruna būs brīvprātīga un jums nebūs obligāti jārunā.

 
Nodarbību kavēšana:
Ja Jūs netiekat uz kādu nodarbību, tad lekciju būs iespējams noklausīties konkrētas nodarbības lekcijas audio ierakstu mūsu mājās lapā. Ja esat pieteicies uz pilnu programmu un netiekat uz kādu konsultācijas daļu, tad Jums būs iespēja saņemt 10-15 minūšu attālinātu konsultāciju citā dienā vai atbildi uz jūsu jautājumiem epastā. Lekciju ieraksti pieejami 30 dienas pēc to publicēšanas.

Kas ietilpst šajā kursā?

  • 6 stundas lekcijas tiešsaistē.
  • Lekciju prezentācijas Jūsu epastā.
  • Mūsu atbildes uz jūsu jautājumiem pēc katras lekcijas.
  • 30 dienu atbalsts jaunu paradumu ieviešanai epastā vai pa telefonu. Ja Tev radīsies jautājumi kursa laikā, tad varēsi tos mums uzdot.
  • 8 + meditācijas, relaksācijas un vingrinājumi nervu sistēmai izdegšanas mazināšanai, ko mēs mācīsimies kopā un pārliecināsimies, ka Tev sāk sanākt!
  • 120 + apzinātības meditācijas stresam, trauksmei, miegam, nomāktībai, labsajūtai, pašapziņai un vēl un vēl, ko saņemsi audio ierakstos Miervidi mobilajā lietotnē.
  • 3 mēnešu mobilās lietotnes MIERVIDI abonements meditācijām.

Kursa cena: 59 eiro

Pieteikuma anketa
Turpināt
59 EUR | Kurss “Apzinātība produktivitātei, darbam un dzīves sparam.”

Maksātāja adrese

Maksājuma veids

Pasākuma detaļas


Pasākumu norises laiki

08. maijs, 19:00-21:00 15. maijs, 19:00-21:00 22. maijs, 19:00-21:00 29. maijs, 19:00-21:00

Kategorija

Tiešsaistē

Centra pakalpojumi

Psihologs un psihoterapeitsDeju un kustību terapijaVizuāli plastiskā mākslas terapijaApzinātībā balstīta konsultēšana

Par mobilo lietotni

Projekta izveidošanaLietošanas noteikumiLietotnes privātuma politika un datu apstrāde

Labdarības projekti

Atbalsts skolāmTamlīdzīgi

Kontakti

KontaktiPar mumsTelpu nomaPrivātuma politika un datu apstrāde