Mēs aicinām jūs pievienoties šim kursam, ja jums ir motivācija, bet nepieciešams atbalsts un palīdzība, lai rastu līdzsvaru savā dzīvē – mainītu savus domāšanas, emocionālās reaģēšanas, fiziskās slodzes un / vai ēšanas paradumus, vai arī jūs vēlaties, lai meditācijas prakse, cieņpilnas rūpes par sevi un apzinātība kļūtu par jūsu ikdienas neatņemamu sastāvdaļu.
Kursa garums ir kopā 8 nedēļas, jo tas ir pietiekams laiks, lai radītu jaunus paradumus - izmaiņas jūsu nervu sistēmas darbībā un jūs izveidotu savam ķermenim, prātam un temperamentam vispiemērotāko ikdienas praksi.
Apzinātības prakse ir viens no pašpalīdzības instrumentiem, kas var nozīmīgi uzlabot jūsu pašsajūtu. Lūk, ko saka zinātniskās publikācijas un apliecina mūsu kursa apmeklētāji.
uzlabot veselību un samazināt ar stresu saistītās problēmas - samazināt asinsspiedienu, stresa hormona kortizla līmeni, pulsu, dažādus organisma iekaisuma procesus un pat sirds un asinsvadu slimību risku.
Atsauce: Mindfulness mediates the physiological markers of stress: Systematic review and meta-analysis. Michaela C. Pascoe, David R. Thompson, Zoe M. Jenkins, Chantal F. Ski, 2017.
Atsauces: Hōlzel et al, 2011; Tang,2007; Davidson, 2003; Valsh un Shapiro, 2006; Lazarus et al, 2008; Carter et al, 2005; Tang et al, 2007; Luc, Brefchinsky et al, 2008; Lucarus et al, 2005; Davidson, 2004
Indra un Sandis: Apzinātības pamati, relaksācija un stresa pārvaldīšana.
Māsa Sofija: Kontemplācijas jēdziens. dabiska un pārdabiska kontemplācija.
Apzinātības pamatprinci veiksmīgai prakses uzsākšanai. kā arī gūsiet Nervu sistēmas darbība, stresa veidošanās un regulēšanas mehānismi.
Kā saprast un sadarboties ar savu nervu sistēmu? Kā prasmīgi izmantot ķermeņa fizioloģiju, lai regulētu spriedzi, atslābinātos un atgūtu enerģiju?
Praktiski apgūsim elpošanas prakses stresa regulācijai, relaksācijas pamatprincipus un vizualizāciju.
Indra un Sandis: Ķermeņa apzinātība un ķermeņa inteliģence.
Māsa Sofija : Sevis pazīšanas nozīme garīgajā dzīvē un lūgšanas praksē
Nepatīkamas sajūtas ķermenī, emocijas, kas traucē. Kā ar to sadzīvot un kā spēt to pieņemt?. Kā piedzīvot atšķirību starp domājošo prātu un sajūtošo, pieredzošo prātu?
Praktiski pētīsim ķemeņa skenēšanas meditācijas struktūru un norisi. Ķemeņa skenēšana ir viena no pamata tehnikām, kas mums ļauj apgūt emocionālo pašregulāciju.
Indra un Sandis: Emociju pārstrāde, emocionālā ineliģence.
Māsa Sofija: Emociju nozīme kristietībā, emociju pārveide kontemplācijas pieredzē.
Darbs ar emocijām - kā tās iepazīt, atzīt, saprast un pārstrāt? Kas ir emocijas? Kā tās atšķiras no jūtām? Kad tām ļauties un, kad tieši pretēji - būtu labāk ieturēt pauzi?
Praktiski mācīsimies apzinātības meditācijas tehnikas emociju pārstrādei
Indra un Sandis: Līdzsvarots prāts.
Māsa Sofija: prāta un gribas darbība garīgās transformācijas procesā
Izpratne par domāšanas procesiem apzinātības praksē un psiholoģijā. Funkcionāla, disfunkcionāla domāšana, automātiskās domas. Kā vērst apzinātību pret saviem domāšanas procesiem un izkļūt no uzmācīgu domu cilpām?
Praktiski mācīsimies meditācijas tehnikas, kas palīdz novērot, iepazīt un nomierināt prātu, lai iemantotu lielāku līdzsvaru
Indra un Sandis: Sevis vērtēšana. Kā sadzīvot ar iekšējo kritiķi?
Māsa Sofija: vainas sajūta un grēku nožēla- bibliskie pamati.
Sevis vērtēšana un paškritika – prasīgums, nosodījums, noniecināšan, izpratne par to rašanos un darbību. Labvēlības prakse kā pamats iejūtības izkopšanai pret sevi un apkārtējiem.
Praktiski mācīsimies labvēlības meditācijas tehniku. Praktiski uzdevumi lavēlības un pateicības izkopšanai
Indra un Sandis: Labvēlība un rūpes par sevi.
Māsa Sofija: Attiecības ar Dievu lūgšanā- labvēlības pret sevi avots.
Rūpes par sevi – zināt savas vajadzības un tām atbildēt. Sava ķermeņa, emociju, prāta un ar to saistīto diskomfortu pieņemšana. Priekšstati, kas palīdz un kas traucē sevis pieņemšanas procesā.
Praktiski piedāvāsim meditācijas tehnikas un vingrinājumus, kas vairo līdzjūtību pret sevi un stiprina personiskos resursus.
Indra un Sandis: Apzinātas attiecības un apzināta komunikācija.
Māsa Sofija: Kā kontemplātīvās lūgšanas pieredze iespaido mūsu attiecības ar cilvēkiem?
Uzmanība, empātija, pieņemšana, atvērtība jaunai pieredzei un redzējumam ir pamats labām attiecībām ar apkārtējiem. Apzinātas komunikācijas principi un to ieviešana ikdienā.
Praktiski piedāvāsim apzinātas klausīšanās un sarunu tehnikas
Indra un Sandis: Kauns un vaina. Kā saprasties ar sevi grūtos brīžos?
Māsa Sofija: Dusmu, kauna un vainas transformācija garīgajā dzīvē.
Kauns un vaina kā grūtas emocijas – izpratne par to veidošanos un psiholoģiska atvieglošana. Rūpes par citiem un izdegšana no līdzjūtības - kā tas notiek un kādas prasmīgas rīcības stratēģijas varam izvēlēties? Kursa noslēgumā atskatīsimies uz savu progresu un meklēsim atbildes uz jautājumu - kā turpināt?
Šajā nodarbībā praktiski dosimies vēl dziļāk sevis izpētē, lai mācītos jaunas apzinātības tehnikas, ar kuru palīdzību varam izveidot dziļāku un stabilāku iekšējo komfortu un labsajūtu.
Māsa Sofija Irēna Ošmjanska Dr. Theol. - klostermāsa, pasniedzēja, Kristīgās meditācijas skolotāja, garīgā līdzgaitniece.
Indra Majore-Dūšele (MG.PSYCH., MG.SC.SAL, Supervizore). Psiholoģe, deju un kustību terapeite, RSU pasniedzēja, supervizore un apzinātības trenere.
Sandis K. Dūšelis (MG.PSYCH.) Psihologs ar izglītību ģimenes psihoterapijā, uzņēmējs un apzinātības treneris.
Nodarbību kavēšana:
Ja Jūs netiekat uz kādu nodarbību, tad lekciju būs iespējams noklausīties konkrētas nodarbības lekcijas audio ierakstu mūsu mājās lapā. Lekciju ieraksti pieejami 10 dienas pēc to publicēšanas.
Programma ietver lekcijas un mājas darbu ieteikumus.
Lekciju nodarbības ietver lekciju un mūsu atbildes uz jūsu jautājumiem pēc katras lekcijas. Pēc nodarbības būs izdales materiāli ar lekcijas kopsavilkumu.
Dāvanā tiks iekļauts mobilās lietotnes MIERVIDI 6 mēnešu abonements ar audio vingrinājumiem.
Astoņu lekciju cena: 120 eiro (jūs varat maksāt 2 daļās)
Mūsu kursu dalībnieki bieži atzīst, ka viņi ir ieguvuši:
Pasākumu norises laiki
06. februāris, 19:00 13. februāris, 19:00 20. februāris, 19:00 27. februāris, 19:00 06. marts, 19:00 13. marts, 19:00 20. marts, 19:00 27. marts, 19:00
Kategorija
Tiešsaistē