Apzinātības prakses programmas pēdējos 25 gadus tiek plaši pētītas un apgūtas daudzās pasaules augstskolās, piemēram, Oksfordā ir izstādāta Apzinātībā balstīta kognitīvā terapija, kas ir efektīva depresijas ārstēšanā (MBCT), Masačusetsas Universitātē tika izstrādāta Apzinātībā balstītu stresa samazināšanas programmu (MBSR).
Apzinātības prakse šobrīd pasaulē ir viena no visvairāk zinātniski pētītajām metodēm ar pierādītu efektivitāti. Vairākas pasaulē zināmas kompānijas, kā Apple, General Mills, Yahoo, Procter & Gamble, Deutcshe Bank, Carlsberg, IF u.c. apmāca savus darbiniekus apzinātības prakses pamatprincipos, lai vairotu darbinieku produktivitāti, radošumu, spēju tikt galā ar stresu un slimībām, kā arī – lai uzlabotu apmierinātību ar darbu kopumā.
Ieguvumi organizācijām no apzinātības prakses mācībām ir plaši pētīti un aprakstīti.
Īsumā var izdalīt trīs ieguvumu jomas organizācijām un uzņēmumiem:
Darbinieki visbiežāk vēršas pie ārsta tieši ar stresu saistīto saslimšanu gadījumos. Piemēram ar: sirds slimībām, galvas sāpēm, trauksmi, depresiju, gremošanas problēmām, paaugstinātu asinspiedienu, muskuļu sasprindzinājumu un sāpēm, saukstēšanos un bezmiegu. Darbinieki, kuri apgūst apzinātību un pašregulācijas prasmes mazāk kavē darbu ar stresu saistīto saslimšanu dēļ.
Miervidi vēsture
Ciguns ir ļoti sena ķīniešu prakse, kuras mērķis ir uzlabot mūsu dzīves kvalitāti kopumā, visos tā aspektos, tas sakārto fizisko veselību, uzkrāj enerģiju, nolīdzsvaro un attīsta prātu.
Stresam
Pēdējo gadu laikā ir bieži dzirdēts, ka apzinātības prakse palīdz samazināt stresu. Šajā rakstā apkoposim četrdesmit piecu pētījumu izpēti par šo jautājumu.